Rozstrzygnięcie konkursu „Matematyka w moim zawodzie 2024”

Miło jest nam poinformować Państwa, że na konkurs wpłynęły 42 prace.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I - II szkół ponadpodstawowych,
  • uczniowie klas III – V szkół ponadpodstawowych.

Przy ocenie brana była pod uwagę estetyka, pomysłowość, oryginalność, czytelność prezentacji i wyjaśnienia związku matematyki z zawodem przedstawionym na zdjęciu oraz stopień wykorzystania specyfiki zawodu w treści zadania matematycznego.

Jury złożone z pracowników Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku oraz Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku ustaliło następujące wyniki:

W kategorii  uczniowie klas I-II szkół ponadpodstawowych:

• I miejsce zajął Filip Jankowski z klasy 1 Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Łomży za pracę pt. Pomiar;
  • II miejsce zajął Jakub Kamiński z klasy 1e Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży za pracę pt. Podaż leków;
  • III miejsce zajęła Lewandowska Karolina z klasy IIb Zespołu Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie za pracę pt. Sporządzanie roztworu kwasu fosforowego (V) o określonym stężeniu.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

• Damian Makal z klasy 2 Tk Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku za pracę pt. Próba hamulca;
  • Mateusz Klimowicz z klasy 2 Tm Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku za pracę pt. Kalkulacje na ładowaniu.

W kategorii uczniowie klas III – V szkół ponadpodstawowych:

• I miejsce zajęła Strzelecka Abigail z klasy 5i Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży za pracę pt. Wymiarowanie i skalowanie;
  • II miejsce zajęła Monika Walkowska z klasy 3L Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy za pracę pt. Transport w chłodni;
  • III miejsce zajęła Gabriela Mączyńska z klasy 4LT Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej za pracę pt. Kosztorys przygotowania boksu dla koni.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała:

• Angelika Rutkowska z klasy III VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku im. Nauczycieli Tajnego Nauczania za pracę pt. Sadzonki;.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom. Prace były ciekawe; widać, że  Uczestnicy  są świadomi użyteczności matematyki w ich wybranych lub wymarzonych zawodach.

Nagrody niespodzianki oraz dyplomy prześlemy pocztą.

Tak więc pozostajemy w kontakcie.

Ze strony organizatorów konkursu

Nauczyciele matematyki  Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku

Pracownicy Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki, Wydział Matematyki UwB

Konkurs "Matematyka w moim zawodzie 2024"

Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydział Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku oraz Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa ogłaszają trzecią edycję konkursu „Matematyka w moim zawodzie”.

Celem konkursu jest:

• popularyzacja matematyki,
  • kształtowanie oraz wzmacnianie zainteresowania matematyką,
  • pogłębianie kompetencji matematycznych uczniów,
  • kształcenie umiejętności łączenia treści matematycznych z otaczającym światem, w szczególności z wybranym zawodem.

Zadanie konkursowe polega na:

• wykonaniu zdjęcia ukazującego dowolny aspekt matematyki związany z wybranym zawodem oraz opisaniu związków treści zdjęcia z matematyką oraz
  • samodzielnym ułożeniu treści zadania matematycznego, związanego ze specyfiką wybranego wyżej zawodu i rozwiązaniu tego zadania

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej. W przypadku uczniów szkół przygotowujących do wykonywania konkretnego zawodu praca powinna dotyczyć matematyki w tym właśnie zawodzie, w przypadku uczniów liceów ogólnokształcących praca może dotyczyć wymarzonego zawodu

Zachęcamy do udziału
Oprócz nagród rzeczowych organizatorzy przewidują też oceny z matematyki

Szczegóły Konkursu:

Formularze zgody 68.03KB [ .pdf ]