Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Matematyki

04.10.2024

Kiedy pierwszy tydzień zajęć w nowym roku akademickim zbliża się do końca, warto przypomnieć o wydarzeniu, które zainaugurowało ten intensywny czas nauki i rozwoju. 1 października 2024 roku miała miejsce uroczysta inauguracja Wydziału Matematyki, podczas której nowo przyjęci studenci oficjalnie zostali powitani w społeczności akademickiej naszego wydziału.

W trakcie wydarzenia przedstawione zostały władze dziekańskie Wydziału Matematyki, które będą wspierać naszą społeczność akademicką przez cały nadchodzący rok:

• Dziekan - dr hab. Alina Dobrogowska, prof. UwB
  • Prodziekan ds. studenckich - dr Aneta Sliżewska
  • Prodziekan ds. naukowych - dr hab. Bartosz Kwaśniewski, prof. UwB
  • Prodziekan ds. kształcenia i rozwoju - dr Krzysztof Petelczyc

W czasie uroczystości odbyło się również ślubowanie studentów 1 roku I oraz II stopnia, które symbolizuje ich zobowiązanie do pilności w nauce i dążenia do zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie.

Pani Dziekan oraz dr Justyna Makowska przekazały podziękowania oraz upominki dla członków Koło Zastosowań Matematyki Fraktal UwB, którzy w zeszłym roku aktywnie brali w nim udział.

Zwieńczeniem inauguracji był wykład dr. Karola Pryszczepko pt. „Prawo Benforda”. Dr Pryszczepko wprowadził nas w tematykę tego nietypowego prawa matematycznego, pokazując, jak liczby mogą zdradzać ukryte prawidłowości. Jego wykład spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno studentów, jak i wykładowców.

Niech ten rok będzie pełen inspiracji i sukcesów!