Podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku i Szkołą Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku

14.02.2024
Podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku i Szkołą Podstawową  nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku

Dnia 13 lutego 2024 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku i Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddz. Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku.  Ze strony Wydziału Matematyki Porozumienie podpisała Pani Dziekan dr hab. Alina Dobrogowska, prof. UwB, zaś ze strony Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Dyrektor Bożena Jolanta Chodyniecka.

Współpraca pomiędzy Wydziałem Matematyki i Szkołą Podstawową nr 11 w Białymstoku trwa od wielu lat i obejmuje m. in. wspólne prowadzenie Konkursu na Eksperyment Matematyczny, zajęcia prowadzone na Wydziale Matematyki dla uczniów Szkoły, włączenie się nauczycieli i uczniów Szkoły w realizację przedmiotu „Projekt edukacyjny” stanowiącego element przygotowania studentów do pracy w charakterze nauczyciela matematyki, wspomaganie przez nauczycieli Szkoły realizacji przedmiotu „Planowanie i projektowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczyciela” w zakresie przybliżenia studentom realiów pracy z uczniem o szczególnych potrzebach m.in. ze spektrum autyzmu.

Podpisanie Porozumienia poprzedzone zostało spotkaniem, podczas którego omówione zostały plany współpracy na najbliższe miesiące. W spotkaniu uczestniczyły: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 mgr Bożena Jolanta Chodyniecka, Wicedyrektor mgr Ewa Busłowska, Dziekan Wydziału Matematyki dr hab. Alina Dobrogowska, prof. UwB, Prodziekan ds. studenckich dr Aneta Sliżewska oraz dr Anna Rybak - koordynator Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na Wydziale Matematyki UwB.

Jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny rok owocnej współpracy