Prezentacja efektów Projektu Edukacyjnego

08.12.2023

Dnia 4 grudnia odbyła się końcowa prezentacja efektów Projektu Edukacyjnego pt. ,,W drodze do zrównoważonego środowiska poprzez recycling, oszczędzanie zasobów i edukację ekologiczną”, który był realizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11 w Białymstoku w okresie od 06.11.2023 do 04.12.2023 r.

Projekt został przygotowany przez 6 studentek z naszego Wydziału na zajęciach Projekt edukacyjny z Bloku Pedagogicznego. Studentki opracowały szczegółowy plan działań, a we współpracy z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej nr 11 w Białymstoku wdrożyły go w życie.

Uczniowie zostali podzieleni na 6 grup tematycznych: energia, woda, papier, plastik, odżywanie i transport, a następnie pod opieką naszych studentek opracowywali przydzielone im zagadnienie, w powiązaniu z matematyką. Nad prawidłową realizacją całego przedsięwzięcia czuwały dr Justyna Makowska i dr Anna Rybak, które prowadzą przedmiot Projekt edukacyjny oraz mgr Ewa Busłowska Wicedyrektor SP nr 11 w Białymstoku. Dla uczniów było to pierwsze doświadczenie pracy metodą projektową.

Młodzi uczniowie z entuzjazmem podeszli do powierzonego im zadania i projekt zakończył się sukcesem.

Serdecznie dziękujemy za współpracę, a wszystkim uczestnikom gratulujemy!