Studenci Wydziału Matematyki i Instytutu Informatyki na konferencji The 31st Student Conference ”Winter School on Mathematical Physics”

03.02.2023

W dniach 22-28 stycznia 2023 roku studenci Wydziału Matematyki UwB  uczestniczyli w międzynarodowej studenckiej konferencji naukowej The 31st Student Conference ”Winter School on Mathematical Physics” organizowanej przez Department of Physics of the Faculty of Nuclear Sciences i Physical Engineering, the Doppler Institute of the Czech Technical University in Prague oraz Wydział Matematyki UwB w miejscowości Jańskie Łaźnie w  Czechach.

Studenci  Wydziału Matematyki i Instytutu Informatyki wygłosili następujące referaty:

• Magda Baranowska „Maps, Graphs and Planarity”,
  • Łukasz Lewczuk „The Toda lattice”,
  • Jacek Oszczepaliński „The α-Normal Distribution”,
  • Weronika Żebrowska „Lie bracket and R-bracket”,
  • Krzysztof Radziszewski „Algebras on affine spaces”.

Referaty dotyczyły zagadnień współczesnej  matematyki. Po porannych sesjach uczestnicy konferencji mieli też okazję wędrować  pięknymi, ośnieżonymi, górskimi szlakami na Czarnej Górze wokół  Jańskich Łaźni, co dało dobrą okazję do nawiązania aktywnych kontaktów z czeskimi studentami i  doktorantami.

Miła atmosfera i dobre wspomnienia z konferencji sprawiły, że studenci  zadeklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu wyjazdach i spotkaniach  naukowych.

Opiekę naukową nad przygotowanymi wystąpieniami  sprawowali pracownicy naszego Wydziału: prof. UwB oraz prof. dr hab. T. Brzeziński, dr hab.  A. Dobrogowska, prof. UwB, dr K. Zajkowski. Opiekę organizacyjną nad całokształtem wyjazdu sprawował dr. T. Czyżycki.

Więcej informacji o wystąpieniach można znaleźć na stronie https://wsmp.fjfi.cvut.cz  w zakładce Book of Abstracts.