Uczniowie uczą się wykonywać eksperymenty matematyczne na zajęciach w Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki

04.04.2024

Samodzielne odkrywanie matematyki poprzez eksperymentowanie budzi coraz większe zainteresowanie uczniów i nauczycieli. Coraz więcej grup uczniowskich odwiedza nasz Wydział, aby uczyć się wykonywania eksperymentów matematycznych.

Ostatnio odwiedzili nas uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach. Pod kierunkiem dr Anny Rybak rozwiązywali oni problemy dotyczące wielokątów, korzystając z programu GeoGebra i wykonując eksperymenty w środowisku komputerowym.

Dnia 3 kwietnia odwiedzili nas uczniowie dwóch klas z III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Uczestniczyli oni w wykładzie interaktywnym "Czy można polubić matematykę, czyli uczeń w roli badacza" oraz opracowywali plany eksperymentów, które umożliwiłyby odkrycie przez nich samych wiedzy matematycznej, jakiej dotychczas uczyli się z podręczników.