Wydział Matematyki podczas Dnia Nauki w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku

24.04.2024

Dnia 22 kwietnia 2024 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbył się Dzień Nauki. Brały w nim udział wszystkie duże uczelnie z Białegostoku, zaś odbiorcami byli uczniowie. Zostało wygłoszonych wiele interesujących wykładów na różne tematy, zostały też przeprowadzone liczne warsztaty.

Oczywiście na tak ważnej imprezie nie mogło też zabraknąć Wydziału Matematyki UwB. Dr Karol Pryszczepko przeprowadził warsztaty pt. “Matematyczne spojrzenie na pewne gry”, zaś dr Anna Rybak wygłosiła wykład interaktywny pt. “Szacujemy, czyli kształtujemy intuicję”, a następnie przeprowadziła warsztaty pt. “Geometria na powierzchniach zakrzywionych”.

Studenci z Koła Naukowego Zastosowań Matematyki mieli swoje stoisko na sali gimnastycznej, wśród stoisk kół naukowych z różnych uczelni. Licealiści podchodzili chętnie do naszego stoiska i rozwiązywali zagadki - mosty Królewieckie i problem przejścia przez most z jedną latarką w jak najkrótszym czasie. Również ciekawiło ich, co wychodziło z rozcinania wstęgi Mobiusa.

Koła Naukowego Zastosowań Matematyki reprezentowali studenci Adam Michałowski i Kinga Zajkowska, a za przygotowanie merytoryczne materiałów odpowiedzialna była dr Justyna Makowska.